Jak używać sterylizatora kulkowego?

Sterylizatory kulkowe produkowane są głównie z myślą o szybkiej oraz częstej sterylizacji w gabinetach kosmetycznych. W urządzeniu tym sterylizować można sprzęt fryzjerski, kosmetyczny, a także pozostałe metalowe narzędzia i elementy.

W tego typu sterylizatorach istotę stanowią szklane kulki wolno oddające ciepło do otoczenia, tym samym wspomagając utrzymanie właściwej temperatury dla procesu sterylizacji.

Po włączeniu sterylizatora kulkowego należy odczekać 15 minut, aż urządzenie się nagrzeje i będzie gotowe do sterylizacji. Warto jednak poczekać jeszcze parę minut więcej, mając na uwadze to, że dopiero po 40 minutach urządzenie osiąga najwyższą temperaturę.

Po upływie wyżej wskazanego czasu należy włożyć narzędzia do sterylizatora i poczekać na zakończenie procesu sterylizacji.

Jeżeli ktoś waha się nad zakupem sterylizatora, sugerując się tym, że posiada dobry płyn do dezynfekcji i regularnie myje swoje narzędzia, nie powinien mieć żadnych wątpliwości, że w obecnych czasach sterylizator jest obowiązkowym wyposażeniem każdego salonu piękności. I jest tak nie bez przyczyny! Zgadza się- dobry płyn do dezynfekcji jest w stanie zniszczyć wiele drobnoustrojów, jednak wbrew zapewnieniom producentów- nie wszystkie. Istnieją wszak bakterie zwane „sporami”, które są szczególnie uodpornione na wrzątek czy wszelkiego rodzaju płyny dezynfekujące, zamykając się szczelnie w swoim kokonie, który to kokon gubią dopiero w momencie kontaktu z ludzką skórą.

W każdym gabinecie kosmetycznym czy fryzjerskim narzędzia mają bezpośrednią styczność ze skórą klienta, mogąc ją tym samym przerwać, uszkodzić- doprowadzając do kontaktu z krwią lub innymi płynami ustrojowymi. Czy jesteś pewna, że warto ryzykować aż tak bardzo nie zapewniając odpowiednich standardów higieny w swoim salonie?

W historii ludzie nie zdawali sobie nawet sprawy z faktu, że istnieją bakterie i inne drobnoustroje, mogące przynieść tak negatywny wpływ zdrowiu i życiu ludzkiemu. Dziś już o tym wiemy, zatem niewłaściwe byłoby ignorowanie tej wiedzy. Tak wiele salonów sygnowanych jest nazwiskiem właściciela, czy naprawdę warto plamić swoje nazwisko incydentem zarażenia klienta jakąś poważną chorobą?

Nie zwlekaj- kup sterylizator kulkowy już dziś!

Sterylizator kulkowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *